Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Kiekrz - Strzeszynek - Rusałka

~65.79 km 46Planuję 15Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (46)

Przejechali (15)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa rowerowa nad Rusałkę przez Lusówko i Przeźmierowo z powrotem przez Strzeszynek, Kiekrz i Tarnowo Podgórne szybka, płaska trasa, częściowo szosowa ale większość w terenie i po ścieżkach rowerowych Pierwszy odcinek to trasa terenowa wzdłuż jez.Lusowskiego - szeroka, miejscami piaszczysta z kilkoma niewielkimi podjazdami. Kolejna część to szosa biegnąca od Batorowa do Przeźmierowa o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego. Kolejny etap to najmniej przyjemny odcinek trasy tzn. przejazd przez Przeźmierowo do Smochowic - w całości ruchliwą szosą. Na wysokości jez.Kierskiego odbijamy w prawo od szosy i następnie ciekawą trasą leśną aż do przejazdu kolejowego w Psarskich. Potem już szeroka i utwardzona ścieżka rowerowa wzdłuż jez.Strzeszyńskiego (południowy brzeg) aż nad Rusałkę gdzie można chwilę odpocząć - polecam szczególnie kawę w budce u p.Halinki. Po objechaniu Rusałki rozpoczynamy powrót trasą do Strzeszynka i wzdłuż jeziora (północnym brzegiem) docieramy z powrotem do Psarskich kolejny odcinek to szosa wzdłuż Kiekrza z daługim i stromym podjazdem w kierunku Kobylnik gdzie przecinamy trasę na Szamotuły i kierujemy się na Sady, żeby w połowie drogi odbić na terenową i płaską trasę w kierunku Tarnowa Podgórnego, a następna część to trasa szosą przez Tarnowo Podgórne w kierunku Rumianku gdzie przecinamy trasę A2 w kierunku Jankowic z Jankowic kierujemy się już prosto na Drwęsę piekną leśną drogą wysadzaną akacjami.
reklama

Komentarze (9)

Średnia ocena trasy: 4.7
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Odrobinę zmodyfikowałem, start na Piątkowie super trasa, ale nie jest specjalnie wymagającą
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa całkiem przyjemna
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Z przyjemnością przejechałem i polecam wszystkim. Pozdrawiam
Przejechałem z przyjemnością całą trasę lekko modyfikując start. Startowałem z i kończyłem na Golęcinie (obok Sosenki). Polecam wszystkim pedałującym. Pozdrawiam.
przejechałem: 2012-07-15
Pogoda:
Wrażenia:
Fajna
Stopień trudności:
Fajna trasa
Stopień trudności:
Fajna
Lekka i przyjemna trasa :)
Stopień trudności:
Łatwa trasa
Stopień trudności: