Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Dusznika-Zdrój -> Kudowy-Zdrój

~13.88 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Naszą trasę rozpoczynamy na rozdrożu ulic Juliusz Słowackiego w Duszniku-Zdrój. Tam powinniśmy zobaczyć oznakowanie niebieskiego szlaku rowerowego. Ruszamy w kierunku miejscowości Słoszów, na początku trasy po lewej naszej stronie będą widoczne sztuczne stawy, zaś po naszej prawej po chwili zobaczymy góry "Mała Wysoczka" oraz "Wysoczka".Jedziemy dalej szlakiem, mijamy domki jednorodzinne, które przynależą do tej miejscowości. Dalej poruszamy się w kierunku torów kolejowych, a dokładniej w kierunku miejscowości Kulin Kłodzki. Zbliżając się do torów kolejowych ujrzymy jeziorko Sarni Jar, mijamy do i przejeżdżamy na drugą stronę torów. Powinniśmy już ujrzeć wysypisko śmieci . Musimy jechać w jego kierunku. Jedziemy dalej trzymając się niebieskiego szlaku. Teraz musimy dotrzeć do wcześniej wspominanej wioski do Kulina kłodzkiego. Dotrzemy tam trzymając się szlaku którym podążamy. Po drodze będziemy mijać mały stawek oraz kościołek dokładniej to na zakręcie. Mijamy Kulin i kierujemy się w stronę północną czyli do Gołaczowa. Po naszej lewej stronie będziemy widzieć górę Średnią Kopę. a po lewej stronie powinniśmy widzieć toru które wcześniej mijaliśmy, Gdy dostaniemy się do Gołaczowa stąd musimy się kierować do rzeczki Dańczowki a dokładniej to do wsi Dańczów która leży nad wyżej wymienioną rzeczką. Dojeżdzamy do Zakładu uzdatniania wody gdzie tam spotkamy rozjazd dróg. Kierujemy się cały czas niebieskim szlakiem przeznaczonym dla rowerów. Następnie będziemy mijać kolejno dwa mosty znajdujące się przy naszej trasie lecz przez żaden z nich nie przejeżdżamy. W miejscowości Dańczów charakterystyczny jest tartak oraz dzwonnica alarmowa którą możemy podziwiać podczas naszej podróży. Teraz kierujemy się do źródła Feliksa. Jak do niego dojedziemy musimy skręcić w prawo w kierunku Wielkiego Kamienia. Jedziemy cały czas prosto szlakiem rowerowym, a następnie droga nam się zaokrągli ,lecz sprawa jest ułatwiona gdyż o wszystkim informuje nas oznakowanie szlaku które akurat w górach jest wzorowo rozstawione. Teraz mamy już z górki w prawdzie jesteśmy już w Kudowie-Zdrój ale przez Błonie dojeżdżamy do centrum miasta.
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

relaks na maksa
przejechałem: 2008-05-08
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: