Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Biała Podlaska - Chełm

~126.36 km 5Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Biała Podlaska - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Witam serdecznie. Tym razem chciałem przedstawić trasę typowo dla szosowców. Prowadzi ona przez nizinno-równinne obszary naszego kraju we wschodniej Polsce. Trasa Biała Podlaska - Chełm, a więc łącząca dwa dość duże miasta. Jest tu naturalnie bardzo dobra nawierzchnia drogi a więc znakomite miejsce na test naszej kolarzówki. Rozpoczynamy na ulicy lLubelskiej, wówczas ruszamy w stronę południową. Droga nr 812 doprowadzi nas do samego Chełma. Trasa ta będzie prowadzić w sumie kilkanaście kilometrów lasem, reszta to raczej widoki wiejskie, pola, przestrzeń:) Mijamy Wólkę Plebańską, Dubów, Bielany, Łomazy. W Rossoszy na głównym skrzyżowaniu wykonujemy 90st w prawo, trzymając się naturalnie wspomnianej 812-tki. Tu zaczną się nieco bardziej zalesione tereny. W Dubicy Dolnej czeka nas ostry skręt w lewo. Pokonujemy kolejne 10km. Marylin, Dołholiska- w tym miejscowościach dwa zakręty dość ostre najpierw w prawo potem w lewo. Grabówka, Mosty, Zuków. Wjeżdżamy do miejscowości Korolówka, a po chwili jesteśmy już we Włodawie. Na rondzie proponuję jednak skręcić w lewo. Jedziemy prosto do samego końca. Tu moją trasę poprowadziłem koło cerkwi(zdjęcie) oraz do miejsca granicy z Białorusią, wyznaczonej przez rzekę Bug. Po drugiej stronie nie zobaczymy jednak nic prócz... drzew:) Ok wracamy na naszą 812stkę. Na rondzie na którym jechaliśmy wcześniej wjeżdżamy na tą drogę- skręcamy w lewo. Po chwili czeka nas kolejne rondo, tu jednak znaków nie brakuje- jedziemy na Chełm. Po paru kilometrach proponuję na chwilę zatrzymać się przy Jeziorze Białym (np na herbatkę:)). Jest to bardzo urokliwe miejsce. Teraz czeka nas jeszcze ok 50 km do Chełma. Początkowo sporo jedziemy lasem, potem będą to obszary wiejskie. Nawierzchnia wyśmienita, więc można dać gazu. Polecam tą trasę, znakomita dla tych połykających kilometry.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.