Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Zalew Przeczycko - Siewierski

~28.42 km 4Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Będzin - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zaczyna w Mysłowicach przy ul. Katowickiej i zjeżdżamy ul. Obrzeżną Północą w dół. Jadąc koło giełdy samochodowej na najbliższym rondzie skręcamy w lewo i wjeżdżamy do Sosnowca. Na kolejnym rondzie skręcamy w prawo na ul. 1 maja i spokojnie dojeżdżamy do następnego ronda. Skręcamy w prawo i ul. Narutowicza jedziemy prosto, przecinając górą wiadukt. Ul. Staszica dojeżdżamy do przejazdu kolejowe za którym skręcamy prosto i kierujemy się na Będzin. Dojeżdżamy ul. Kościuszki do zajezdni autobusowej przy której na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. 11 listopada i jedziemy nią aż do zamku. Na skrzyżowaniu z drogą 910 skręcamy w lewo a następnie w prawo w ul. Świerczewskiego. Teraz ciągle prosto jedziemy, aż do skrzyżowania w Sarnowie, na którym skręcamy w lewo i przecinamy DK86. Dojeżdżamy do najbliższego skrzyżowania na Malinowice i skręcamy w prawo. Jedziemy przez Malinowice i za rzeką skręcamy w prawo na pierwszym skrzyżowaniu na Dąbie. Teraz czeka nas kilka podjazdów zanim dojedziemy do Toporowic, tutaj skręcamy w prawo i po niedługim czasie powinniśmy przejechać wiaduktem nad trasą S1, chwila kręcenia i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Przeczyce. Po przejechania skrzyżowania na Targoszyce skręcamy w prawo i kierujemy się nad zaporę na zalewie. Prowadzi tutaj kilka dróżek którymi dotrzemy pod zaporę. Zapora stanowi idealny punkt widokowy. Zalew stanowi bardzo krajobrazowy pejzaż. Jest to także miejsce turystyczno-rekreacyjne.
reklama

Komentarze (4)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Bardzo skomplikowałeś sobie drogę, a można pojechać prościej i dużo bardziej malowniczą drogą. Mysłowice -Będzin niech będzie, ale przy zamku w Będzinie w okolicacg targu jest ścieżka rowerowa wałem Przemszy, dojeżdża się nią aż do parku Zielona a tam wieżdżasz na trasę wzdłuż zalewu Pogoria 4 i piękną ścieżką z widokiem na jezioro dojeżdżasz aż do przeciwległego północnego brzegu. Tam w lewo, trzeba przejechać przez trasę szybkiego ruchu kierunek Tuliszowice i jesteś nad zalewem przeczyckim.
Stopień trudności:
Fajna trasa na wiosenne przedpołudnie. Zalew w Przeczycach wart jest odwiedzenia ;)
Stopień trudności:
Trasa OK, przydałby się tzlko troch dokładniejszy opis. Ja wracając z zapory Przeczyckiej troche zmieniłem drogę i w Dąbiu skręciłem w lewo na Kuźnicę Warężyńską (jest drogowskaz ale mocno zniszczony). Skręcając na Kuźnicę Warężyńską dojeżdża się do drogi S1 ale około 300m przed S1 jest skręt w prawo opisany na drogowskazie jako Kuźnica Piaskowa. Trzeba skręcić na Kuźnicę Pisakową, przejechać kilkaset metrów i na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo (chodzi o to aby dojechać do S1 w innym miejscu. Jak dojedziemy do S1 to na przeciwko (po drugiej stronie S1) zobaczymy restaurację (sorki nazwy nie pamiętam) i przy tej restauracji zobaczymy drogę a wjazd na nią z S1 oznaczony jako droga na Kuźnicę Pisakową. Jest to droga prostopadła do S1. Ta drogą po kilkuset metrach doprowadzi nas do akwenu o nazwie Pogoria IV. Powrót z Pogorii np. do Sosnowca został pewnie już w innych miejscach opisany.
Stopień trudności:
Jeśli wyrwać się z miasta nad jeziorko to tylko tutaj. Cicho i spokojnie ;)
Stopień trudności: