Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Pustynia Błędowska

~42.28 km 17Planuję 18Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Dąbrowa Górnicza - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (17)

Przejechali (18)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zaczynamy w Mysłowicach przy ul. Katowickiej. Kierujemy się do centrum, skąd następnie prosto przez most nad rzeką Przemszą wjeżdżamy do Sosnowca. Na pierwszym rondzie jedziemy prosto. Na kolejnym rondzie, skręcamy w lewo. Jedziemy ciągle prosto najpierw ul. Wojska Polskiego, dalej 11 Listopada i Braci Mieroszewskich. W drodze na Zagórze czeka nas kilka podjazdów. Dojeżdżamy do wiaduktu wiodącego DK94, przed wiaduktem skręcamy w prawo na ul. Starocmentarną. Jedziemy teraz równolegle z DK94 ul. Staszica. Przejeżdżamy pod wiaduktem i kręcimy ciągle prosto teraz już ul. Majewskiego. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowe jedziemy dalej prosto ul. Strzemieszycką. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo na drogę nr 790. Jedziemy prosto pod wiaduktem z DK94. Trzymamy się ciągle drogi 790. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Gołonoską, na którym skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do zwężenia z ul. Łaskową na którą wjeżdżamy i jeszcze przez chwilę trzymamy się naszej 790. Dojeżdżamy do wiaduktu, za którym skręcamy w drugą ulicę w prawo czyli na ul. Wypaleniska. Jedzie po linii prostej przed siebie. Wjeżdżamy do Łaz Błędowskich. Następnie przejeżdżamy mostkiem nad Strumieniem Błędowskich i nadal jedziemy prosto ul. Żołnierską. Trzymamy się ciągle ul. Żołnierskiej, gdzie dopiero na skrzyżowaniu odbijamy w prawo na Kuźnicę Błędowską. Jedziemy prosto, a potem droga zatacza nam łuk o 180 stopni na końcu łuku na rozjeździe skręcamy w prawo. Jedziemy przed siebie, po lewej stronie mamy las. Trzymamy się naszej drogi i jedziemy prosto. Gdy zobaczymy długi prosty odcinek drogi, osłonięty przez las po lewej stronie, znaczy, że jesteśmy już w Małopolsce. Jedziemy tą drogą, aż do Chechła. W centrum odbijamy na skrzyżowaniu w prawo na ul. Kluczewską po czym na kolejnym skrzyżowaniu także w prawo, na drogę prowadzącą ku Pustyni Błędowskiej. Dojeżdżamy do parkingu, gdzie znajdują się informacje dot. Pustyni. Jest to największy obszar lotnych piasków w Polsce. Najlepszym punktem widokowym jest nieopodal stojący bunkier. Musimy tam dojść, ponieważ dojazd na rowerze po tak piaszczystym terenie nie jest możliwy. W upalny dzień możemy schronić się przed słońcem w środku bunkra, gdzie znajduje się okno widokowe wprost na pustynię. Ja zazwyczaj wspinam się po murach na dach bunkra i stamtąd obserwuje horyzont. Widok dość niecodzienny i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Niestety pustynia coraz bardziej zarasta, choć dochodzą informację o wznowieniu działań oczyszczenia pustyni z niedogodnej roślinności.
reklama

Komentarze (5)

Średnia ocena trasy: 3
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

wybieram się ale muszę pooglądać jak z Bytomia tam dojechać
Stopień trudności:
Trasa wiedzie po drodze asfaltowej. Jedziemy głównie przez tereny zamieszkane./ przemysłowe. Wolę jednak trasy gdzie jest więcej przyrody. Punkt docelowy średni. Faktycznie pustynia zarasta.
przejechałem: 2015-09-12
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Rewelacyjne odcinki przez lasy sosnowe. Dzięki zapachowi zapomina się o stresie i miejskim zyciu :)
Stopień trudności:
Super się jechało ;]
Stopień trudności:
Trasa kilka razy przeze mnie przejechana. Nie nudzi się, pustynia wynagradza niespotykanym nigdzie indziej klimatem.
Stopień trudności: