Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wschodnia część polskiego wybrzeża

~47.39 km 5Planuję 10Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Mikoszewo - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (10)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Witam dziś prezentuję trasę biegnącą nad samym brzegiem "naszego" morza, od miejsca ujścia przez Mierzeję Wiślaną niemal do jej końca. Już samo położenie tej trasy zachęca do jej zwiedzenia. Jest to również zdecydowanie coś dla fanów klimatu nadmorskiego:) Średnia szerokość Mierzei Wiślanej to nieco ponad 1km. Początek trasy umieściłem przy ujściu Wisły w Mikoszewie. Naturalnie w każdej chwili możemy skoczyć na plażę. Trasa moja jednak prowadzi drogą 501, która oddzielona jest od morza pasmem lasu. Nawierzchnia drogi dobra. Jedziemy przez Mikoszewo, tu czeka nas fragment trasy prowadzący lasem. Las się kończy, zaczyna się miejscowość Jantar, tu będzie rozjazd dróg- możemy jechać prosto lub w prawo, w zależności od humoru (nie ma to większego znaczenia). Jedziemy przez Janoszyno, Stegnę. W Sztutowie trzymamy się drogi 501- czeka nas skręt w lewo na skrzyżowaniu głównym w tym miasteczku. Drogą tą będziemy jechać, aż naszym oczom ukarze się krajobraz Zalewu Wiślanego. Do tej pory z drogi widzieliśmy tylko las, łąki, zabudowę miejscowości. Teraz będziemy podążać mając po lewej ręce las, po prawej natomiast nasz zalew. Klimat jest tu bardzo przyjemny. Powietrze rześkie- połączenie klimatu nadmorskiego i dużej ilości drzew a więc walory przyrodnicze. Mijamy ok 6km taką właśnie trasą. Potem wjeżdżamy w las- jedziemy nim ok 10km. Dojeżdżamy do Krynicy Morskiej, niewątpliwie uroczego miasteczka. Teraz pozostał kawałek trasy dla tych ciekawskich:) Można jechać tą trasą aż do końca drogi utwardzonej. Potem zostają już tylko leśne. Dotrzeć można naturalnie do samej granicy. Polecam tą naprawdę wyjątkową trasę:)
reklama

Komentarze (7)

Średnia ocena trasy: 4.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Kapitalna trasa przy słonecznej pogodzie ... równo, krajobrazy, okolica, widoki jedna z najlepszych moich tras na odcinku Świnoujskie -Hel ...
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Jechałem tę trasę ale z Gdańska do miejscowości Piaski...i oczywiście z powrotem. Tempo rekreacyjne... w obie strony 260-270 km.. Chętnie powtórzę to jeszcze w tym roku.
przejechałem: 2016-07-02
Wrażenia:
Stopień trudności:
Jestem tam od wielu lat zawsze na przelomie maja i czerwca, czyli przed sezonem. Nie ma problemu z tłokiem na drogach, przyroda budzi się do życia, zielone drzewa, niebieskie niebo, a słonko już tak przygrzewa, że poplazowac też już można. Do tego swieżutkie ryby prosto od rybaka. To najpiekniejsze wakacje, nieporównywalne z żadnym innym wyjazdem w sezonie.
Stopień trudności:
opis trasy znajdziecie przy opisie stegna - piaski :)
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Odcinek z Kątów Do Krynicy można zrobić ścieżką przy rozlewach Wisły (dla odważnych) lub plażą :) Ulica nie jest tutaj wymagana:))
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo fajna trasa, mało wymagająca. Trochę wydłużyłem wyprawę - wyjechałem z Gdyni i dojechałem do samego końca, zatrzymał mnie dopiero czerwony szlaban granicy. 200 km da się zrobić w jeden dzień. Pozdrawiam.
Stopień trudności:
Świetna trasa ale odcinek z Kątów Rybackich do Krynicy Morskiej źle wspominam bo ruch straszny:/
Stopień trudności: