Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bielsko-Salmopol

~50.94 km 2Planuję 7Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (7)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Popularna w okolicy trasa z Bielska na Salmopol. Z Bielska wyjeżdżamy wzdłuż Partyzantów i Bystrzańskiej. W Bystrej na rozgrzewkę pokonujemy "Piekiełko". Drogą 942 jedziemy przez Meszną do Szczyrku - trasa jest lekko pagórkowata. W Buczkowicach na rondzie skręcamy w prawo do Szczyrku. Po kiluset metrach skręcamy na most w lewo by po kilkudziesięciu metrach skręcić w lewo do Szczyrku. Dojeżdżamy do głównej drogi na którą jednak nie wjeżdżamy. Zaraz za mostem zjeżdżamy na chodnik (w zasadzie dla bezpioeczeństwa lepiej już wcześniej zjechać na lewą stronę i na chodnik) którym pokonujemy kilkadziesiąt metrów. Odbijamy lekko w lewo i dalej jedziemy traktem wzdłuż Żylicy oraz koło skoczni. Dojeżdżamy do centrum Szczyrku i wjeżdżamy na główną drogę w stronę Wisły. Ulicą Myśliwską i Salmopolską jedziemy na Biały Krzyż. Początkowo podjazd jest stromy ale w dalszej części mamy do pokonania łagodniejsze serpentyny. Trochę daje się we znaki też końcowa prosta. Po odpoczynku na przełęczy wracamy tą samą drogą uważając przy zjeździe gdyż czasem na serpentynach leżą luźne kamyczki.
reklama

Komentarze (5)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Polecam super widoki
przejechałem: 2015-09-17
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Dla takiego zjazdu warto sie troszkę pomęczyć :)
przejechałem: 2012-09-23
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa asfaltowa do "Golgoty" łagodna. Potem długi podjazd serpentynami. Z Białego Krzyża można zjechać do Brennej na Skrzyczne lub pokusić się dalej asfaltem do Wisły Malinka (skocznia A. Małysza, Zameczek Prezydencki) na sobotni wypad bardzo ciekawa.
Stopień trudności:
Ja zazwyczaj zaczynam tą trasę w Bystrej. Trasa dosyć wymagająca, szczególnie pierwsze etapy podjazdu na Salmopol. Ale druga część, a w szczególności widoki są zdumiewające i rekompensują wszystkie trudy.
Jedna z najpopularniejszych tras asfaltowych w okolicach Bielska dla rowerzystów jeżdżących trochę częściej niż w weekendy. Jak ktoś nie lubi głównych dróg to za Piekiełkiem w Bystrej można odbić w prawo, po kilkuset metrach w lewo i jechać mniej obleganą trasą do Szczyrku.
Stopień trudności: