Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Pętla Ustroń - Szczyrk

~79.11 km 8Planuję 6Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bielsko-Biała - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (8)

Przejechali (6)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa o zróżnicowanym stopniu trudności.W zależności od upodobań można najpierw jechać do Szczyrku lub przez Wapiennice/Jaworze do Ustronia. Ja preferuje najpierw jazdę przez Szczyrk i dość ciężki zwłaszcza w początkowej fazie podjazd na Salmopol. Serpentyny są już w miarę łagodne i można powiedzieć żę nawet przyjemnie się nimi jedzie - oczywiście jeszcze przyjemniejszy jest zjazd do Wisły z ładnymi widokami. W drodze do Wisły warto lekko zboczyć i podjechać nad Jezioro Czerniańskie oraz zatrzymać się na chwilkę przy skoczni w Wiśle Malince. Po wjechaniu do Wisły zjeżdżamy z głównej drogi w ulice Marii Konopnickiej a następnie przejeżdżamy mostem na drugą stronę Wisły i kontynuujemy wycieczkę wiślańskim szlakiem rowerowym. Szlak łaczy się na jakiś czas z główną ulicą po czym kieruje nas w prawo - nie polecam tego manewru gdyż trzeba później jechać przez kładkę na Wiśle która od jakiegoś czasu jest nieczynna. Kontynuujemy więc ulicą Ustrońską a następnie Wiślańską - wjeżdżamy do Ustronia i wracamy na szlak rowerowy. Jedziemy wzdłuż Wisły do ulicy Lipowskiej którą przejeżdżamy na prawy brzeg. Możemy jechać ulicą Lipowską i dojechać do drogi z Brennej lub niebieskim szlakiem rowerowym. W ten czy inny sposób dojedziemy do Górek Wielkich. Kontynuujemy niebieskim szlakiem rowerowym. Wjeżdżamy do lasu (ciężki odcinek dla tych którzy wybrali się szosówką) - wyjazd w Jaworzu Nałężu. Proponuje cały czas trzymać się niebieskiego szlaku który skręca po krótkim podjeździe do Jaworza Górnego w prawo łączy się z żółtym szlakiem na Błatnią po czym skręca w lewo. Jedziemy bocznymi uliczkami Jaworza uważnie szukając oznaczeń szlaku. W pewnym momencie niebieski szlak skręca w lewo ale my jedziemy prosto szlakiem zielonym - wyjeżdżamy w Wapiennicy. Skąd kierujemy się po krótkim podjeździe w stronę lotniska sportowego i dalej do centrum bielska.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fantastyczna trasa, ciężki podjazd pod Salmopol, ale za to zjazd rekompensuje wysiłek.
Stopień trudności:
Dużo asfaltu, ciekawe widoki, pełno miejsc gdzie można się zatrzymać na obiad, piwko, pomoczyć nogi w rzecze itp ;)
Stopień trudności:
Poza podjazdem na Salmopol trasa w zasadzie nie nastręcza problemów. Aczkolwiek doradzam wyjeżdżać na Salmopol od strony Szczyrku; podjazd trochę bardziej stromy ale przy tym krótszy i w moim mniemaniu mniej męczący niż od strony Wisły. Poza tym nie warto zostawiać największego podjazdu na koniec ;-)
Stopień trudności: