Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Pętla na obszarze Beskidu Żywieckiego (powiat Suski)

~56.29 km 2Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras

Planują (2)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Pętla rozpoczyna się w małej wiosce o nazwie Lachowice. Dominującą nawierzchnią jest szosa, lecz znajdują się tutaj także odcinki terenowe i górskie takie jak np. przeprawa przez tamtejszy strumień przy miejscowości Kuków. Przejazd odbywa się w górskich i malowniczych okolicach. W Krzeszowie, znajduje się szybki zjazd szosą wprost na główną drogę biegnącą przez Stryszawę do Suchej Beskidzkiej. W tej ostatniej miejscowości warto zobaczyć zamek, w którym aktualnie znajduje się Wyższa Szkoła Turystyki wraz z pięknie odrestaurowanym parkiem, a także nowopowstałe pasaże w centrum miasta z masą kawiarenek i sklepów (biegnie obok nich droga rowerowa, którą jedziemy). Trasa dalej prowadzi nas przez Maków Podhalański, Grzechynię, przełęcz Przysłop (dość wysoko usytuowaną na wysokości 661 m n.p.m), a także Stryszawę. Tutaj zjeżdżamy praktycznie cały czas z wyżej wymienionego wzgórza - pamiętajmy więc o hamulcach :). Nasz wojaż kończy się podobnie jak zaczynał w Lachowicach. Naprawdę polecam spróbować sił na tej trasie - jest wymagająca, ale zapewniam - satysfakcja po przejeździe jest niesamowita, a wrażenia niezapomniane :).
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)
Można jechać z Suchej do Makowa drogą gminną z drugiej strony rzeki Skawy. Ruch o wiele mniejszy i bezpieczniej
Stopień trudności:
Rewelacyjna trasa. Dla urozmaicenia mozna z przyslopu zjechac niebieskim szlakiem skrecajac w boczna sciezke aby zjechac do Stryszawy. Najgorszy odcinek z Suchej do Makowa asfaltem - duzy ruch.
Stopień trudności:
Trasę przejechaliśmy wraz z kolegą w Lipcu tego roku. Zajęło nam to cały dzień, lecz poruszaliśmy się typowo rekreacyjne :). Polecam :)
Stopień trudności: