Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Szklarska poręba - Karpacz - Kowary

~33.71 km 4Planuję Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Szklarska Poręba - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali

Nikt jeszcze nie przejechał tej trasy. Bądź pierwszy!
Wrażenia:
Stopień trudności:
Rozpoczynamy w Szklarskiej Porębie Górnej. Z centrum ulicami 1-go Maja i Kasprowicza, docieramy do Drogi Pod Reglami, pokonujemy ja i po 15 km docieramy do Przesieki. Dalej szlakiem żółtym. Po dojechaniu do Karpacza musimy zjechać drogą asfaltową, 3km do hotelu Biały Jar. Tu ponownie odnajdujemy zielony szlak prowadzący już stąd na Przełęcz Okraj. Szlak ten jest bardzo przyjemny. Do prawie 1000 m.n.p.m. prowadzi leśnym traktem niezbyt stromo pod górę (trochę niewielkich kamieni). Po dojechaniu do Budników droga przemienia się w wąską ścieżkę i zaczyna się piąć naprawdę ostro w górę. Jazda staje się tu niemożliwa. Docieramy do przełęczy okraj gdzie są przepiękne widoki. Stąd zjeżdżamy asfaltem po czym skręcamy w lewo w leśną drogę. Do samych Kowar jest już w dół. Można tam oczywiście dotrzeć również szosą, ale wrażenia ze zjazdu (choć niezbyt trudnego) Żółtą Drogą będą na pewno przyjemniejsze.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.