Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bielsko - Skrzyczne - Salmopol

~65.09 km 2Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bielsko-Biała - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo ciekawa trasa również dla mniej doświadczonych rowerzystów.Podjazd na Skrzyczne zaczynamy w Ostrym. Na szczyt można dojechać dwoma szlakami. Albo tak jak na trasie czyli z Ostrego jedziemy żółtym szlakiem, skręcamy na mostek a zaraz za mostkiem odbijamy w prawo i pniemy się dość stromym asfaltowym początkowo podjazdem do góry. (można nie skręcać na mostek tylko jechać prosto i wspinać się serpentynami - uwaga by nie przegapić skrętu na szczyt który powinien być gdy skończą się serpentyny i będzie lekki zjazd). Obojętne który wariant wybraliśmy ostatnie kilkaset metrów pokonujemy pieszo niebieskim szlakiem. Ze szczytu Skrzycznego możemy podziwiać widoki na j. Żywieckie, pasmo Klimczoka i Park Krajobrazowy Beskidu Małego - Magurkę. Po kilku minutowym odpoczynku na szczycie kontynuujemy wycieczkę kierując się zielonym szlakiem przez Małe Skrzyczne, Kopę Skrzyczeńską na Malinowską Skałę (znów czeka nas małe podejście) Jeszcze kawałek jedziemy zielonym szlakiem by odbić w prawo na szlak czerwony prowadzący na Salmopol. Początkowo szlak jest bardzo zniszczony i wydaje się że lepiej jechać lasem - mniej wprawnym rowerzystom polecam zsiąść z rowerów aby nie nabawić się kontuzji. Dalej szlak jest już raczej dobry. Za przełęczą Malinowską zjeżdżamy ze szlaku na ubitą drogę prowadzącą na Salmopol. Z Salmopolu zjeżdżamy serpentynami do Szczyrku.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Ciekawa trasa do przejechania nawet dla mniej zaawansowanych górskich rowerzystów z pięknymi widokami.
Stopień trudności: