Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Przegibek - Hrobacza Łąka

~55.48 km 1Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bielsko-Biała - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa jest krótka ale z dwoma solidnymi podjazdami i ładnymi widokami. Zaczynamy w Bielsku. Ze Straconki jedziemy ulicą Górską na Przegibek. Podjazd jest dość długi a droga dość ruchliwa - popularna także wśród okolicznych rowerzystów. W miarę sprawnie powinniśmy osiągnąć przełęcz Przegibek, teraz czeka nas długi zjazd do Międzybrodzia Bialskiego. W Międzybrodziu skręcamy w lewo na Czaniec. Zaraz po wyjechaniu z Międzybrodzia pokonujemy krótki podjazd. Uwaga! łatwo przejechać drogę na Hrobaczą Łąkę gdyż trzeba wykonać w zasadzie nawrót (szukamy żółtego szlaku) jeśli dobrze skręciliśmy to czeka nas niełatwy i długi podjazd, końcowy odcinek nieprzejezdny dla kolarzy szosowych z uwagi na wątpliwej jakości asfalt - a w zasadzie jego brak. jeśli dysponujemy rowerem terenowym możemy zjechać do Kóz - w innym przypadku po skorzystaniu z platformy widokowej wracamy tą samą drogą w dół. Drogą 948 jedziemy w stronę Kobiernic. na rondzie jedziemy na Bielsko ulicą Krakowską. Zaraz po wjechaniu do Bielska na łuku drogi skręcamy w lewo w ulicę Polną. Dojeżdżamy do Lipnika i ulicą Lipnicką jedziemy do Centrum Bielska.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Bardzo ciekawa trasa, ale podjazd pod przegibek od Międzybrodzia jest dość monotonny. zamiast hrobaczej wybrałem żar. bo lubię te górkę...
Stopień trudności:
Trasa ciekawa ze względu na dużą "elastyczność": po przejechaniu Przegibka można w miarę sił albo zrezygnować z Hrobaczej Łąki, albo wzbogacić trasę o wyjazd np na Żar. A jeśli ktoś nie lubi jeździć drogą szybkiego ruchu to można wracać tak samo przez Przegibek albo jechać w drugą stronę w kierunku Żywca (przez Wilkowice).
Stopień trudności:
Ciekawa trasa z dwoma podjazdami i ładnymi widokami na Bielsko i Międzybrodzie
Stopień trudności: