Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Zator - Wadowice

~52.24 km 2Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Zator - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Swoja wycieczkę rozpoczynamy w Zatorze - stolicy Doliny Karpia. Jadąc z rynku wyjeżdżamy na Oświęcim, by po chwili skręcić na Kraków. Na tej ruchliwej drodze należy uważać na samochody, bo jest ich dużo. Mijamy Spytkowice i dalej kierując się na Kraków, po ok 30 minutach dojeżdżamy do Brzeźnicy. Tam, widząc znak "Tomice 13", skręcamy. Droga co chwile zaskakuje nas wyrastającymi przed nami krótkimi podjazdami, które sprawiają podróż o wiele ciekawszą. Jadąc powoli, warto skierować wzrok na lewo, gdyż widać stamtąd niezwykły krajobraz. Teren podnosi się tak przez ok. 10km, aż do miejscowości Wyźrał. Tam czeka na nas 1-kilometrowy zjazd. Gdy go pokonamy, pozostaje nam do przejechania kawałek płaskiej drogi, aż do spotkania drogi nr 28. Tam kierujemy się na Wadowice i, jadąc ruchliwą drogą, dojeżdżamy do ronda. Na nim skręcamy w prawo i na następnym rondzie również skręcamy w prawo. Tą drogą znów jedziemy bez zbędnej asysty samochodów i po 8km dojeżdżamy do drogi na Zator. Stamtąd już tylko 11km do końca trasy.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Całkiem przyjemna trasa
Stopień trudności: