Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Andrychów - Porąbka

~45.17 km 2Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Andrychów - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ekstremalna i wymagająca trasa prowadząca wzdłuż jez. Żywieckiego. Wyjeżdżamy z Andrychowa i kierujemy się na Kocierz. Droga wije się między domami, a po paru minutach jazdy widzimy przed sobą sporą górę i nie ma wyjścia- trzeba na nią wyjechać. Po 4km ostrego podjazdu docieramy na szczyt, skąd jest świetna panorama pobliskich miejscowości. Teraz czeka nas zjazd. Tutaj należy zachować szczególną rozwagę ze względu na krętą drogę i śladowe ubytki w asfalcie. Gdy skończymy zjeżdżać wciąż kierujemy się drogą nr 781 aż do skrzyżowania z drogą nr 946. Tam wybieramy wariant na Żywiec i po krótkiej jeździe w cieniu drzew wyłania się przed naszymi oczyma widok jeziora Żywieckiego. Dojeżdżamy do niego i jedziemy drogą prowadzącą prawie po jego brzegu. Przejeżdżamy przez zaporę. Jedziemy jeszcze kawałek wzdłuż brzegu i wjeżdżamy do Porąbki. Tam szukamy skrętu na Targanice. Droga co chwilę lekko się wznosi i opada, wciąż dają nam o sobie znać dziury w jezdni. Po ok. 8km droga skręca w lewo i zaczyna się następny stromy podjazd. Jest on dużo krótszy od tego na Kocierz, jednak jest bardziej stromy. Ma on około 1km długości. Po jego pokonaniu następuje już tylko zjazd do Targanic i tam kończymy wycieczkę.
reklama

Komentarze (5)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Przyjemna trasa. Asfalcik cały czas, więc i szosówką można jechać. Ja jechałem od strony Żywca. Bardzo sympatyczny był zjazd do Porąbki z Wielkiej Puszczy...
przejechałem: 2013-07-14
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa fantastyczna, nie jest bardzo wymagająca, polecam wszystkim:)
Stopień trudności:
Piękna, ale zarazem trudna trasa. Szczególnie podjazd pod Kocierz.
Stopień trudności:
Oczywiście popieram słowa kolegi. Trasa wprost idealna jeśli chodzi o widoki. Polecam przejechać albo w środku lata, albo wczesną jesienią - cudowne widoki, szczególnie w stronę jeziora Żywieckiego. Jeśli chodzi o trudność, to oczywiście podjazd pod Kocierz. Trzeba się trochę napedałować, ale zjazd nam to szybko wynagrodzi.
Przejechana trasa, naprawdę piękna :)
Stopień trudności: