Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Katowice-Żywiec

~101.24 km 4Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Polecam na jednodniową wycieczkę. Po przebiciu się przez Mysłowice zaczyna się najprzyjemniejsza część trasy. Lecimy ok 60 km po w miarę płaskim terenie. z dobrą, w większości gładką nawierzchnią. Ale wisienka na torcie czeka na ok. 80 km trasy i ciągnie się aż do Żywca, W okolicy Porąbki, odbijamy na Kocierz i zaczyna się kręcenie pod górkę. Dojazd do Wielkiej Puszczy to dobra rozgrzewka przed krótkim (ok.600-700), ale za to bardzo ostrym podjazdem. W nagrodę mamy szybki zjazd z pięknym widokiem na Beskid Mały :). Po ochłonięciu na dole czeka kolejne wyzwanie: podjazd pod Kocierz. To ok. 5 km odcinek, 8-9% nachylenia, który w pełnym słońcu (34*C) potrafi spiec "czwórki" :). Na szczycie jest za to dobre miejsce na odpoczynek, z restauracją i basenem. Końcowe kilometry trasy, to dwa garby wzdłuż Jeziora Żywieckiego. Na całej trasie sklepów, a sklepów, więc nie trzeba zabierać wszystkiego na sobie. ps: Z darmowych atrakcji na trasie, poza pięknym krajobrazem prosto z widokówek, można sobie jeszcze strzelić kąpiel w Sole (np. w Kobiernicach).
03.08.2013
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4.4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Świetna trasa :D
przejechałem: 2016-06-10
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
nic, tylko wsiadać i jechac :)
przejechałem: 2013-08-03
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: