Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Pruszków-Strzeniówka-Podkowa-Pruszków

~27.61 km 24Planuję 6Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (24)

Przejechali (6)

Wrażenia:
Stopień trudności:
bad
Trasa w najbliższej okolicy Pruszkowa, ciekawa bo przez 90% jej długości jedziemy przez lasy oraz wąskie ścieżki, na których nie uświadczymy obecności samochodów. Z centrum Pruszkowa wyruszamy w stronę zalewu w Komorowie. Od stacji WKD trasa robi się dużo przyjemniejsza gdyż poruszamy się głównie małymi osiedlowymi uliczkami by chwilę później zjechać już na dobre do lasu. Mijamy zbiornik wodny i skręcając w prawo kierujemy się w stronę lasu. Przez kolejnych kilkanaście kilometrów jedziemy w otoczeniu drzew, tylko na chwilę zjeżdżając na "łącznik" w Strzeniówce (na szczęście ruch jest tam bardzo niewielki). W Podkowie jedziemy w stronę Grodziska, po lewej stronie torów. Po drodze czeka nas mała górka, przez chwilę można poczuć się jak w jednym z miejsc 400 kilometrów dalej na południe...Wracamy ulicą Słowiczą i tak cały czas kolejnymi uliczkami wzdłuż torów aż do Podkowy Leśnej wsch. gdzie zjechać możemy na wąską ścieżkę biegnącą przy torach. Dojeżdżając do przejazdu pomiędzy wspomnianą wcześniej stacją, a Otrębusami mamy dwie alternatywy- jechać cały czas prosto, jednakże trasa wiedzie praktycznie cały czas po luźno usypanych kamieniach przez co dla wielu ten fragment może wydać się trudny, albo odbić w prawo i pierwszą w lewo by dojechać do siedziby zespołu Mazowsze, a następnie do stacji Otrębusy gdzie możemy wrócić na właściwy szlak. Do samego Komorowa jedziemy wzdłuż torów, a najprzyjemniejszy fragment czeka nas pomiędzy stacją w Kaniach i Nowej Wsi- droga wąska, nierówna i bardzo przyjemna z widokiem na pola i las w tle.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.