Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
longway

longway

Bytom
A taki sobie gościu
2451.9
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2016-01-01 13:48:45
longway dodał trasę Bytom - Pogoria IV
Wyruszamy z Bytomia drogą nr 94 w stronę Siemianowic Śląskich. Przy stacji Orlen skręcamy w lewo w ulicę Bednorza, następnie w prawo w ulicę Roździeńskiego. Jedziemy cały czas prosto aż do końca osiedla przy ulicy Przyjaźni. Następnie polną szutrową drogą jedziemy aż do ulicy Wiejskiej. Skręcamy w lewo i na końcu Wiejskiej w prawo. Następnie znowu w lewo w ulicę Karłowicza (obok cmentarza), którą jedziemy do końca. Na końcu skręcamy w lewo i tuż za wiaduktem pod którym przejedziemy skręcamy w prawo na szutrową drogę prowadzącą równolegle do nasypu kolejowego. Tą drogą jedziemy cały czas prosto. Przecinamy drogę nr 913 i dalej jedziemy prosto. Na końcu skręcamy w prawo i jedziemy wzdłuż asfaltu ( ten skręca w lewo). Tu czeka nas trochę dłuższy ale niezbyt stromy podjazd. Na końcu drogi skręcamy w prawo i jedziemy przez Goląsze aż za zakrętem ( po prawej jakieś sklepy) skręcamy w prawo w ulicę Dolna. Jedziemy cały czas tą ulicą ( trochę kręta) do wylotu na DK86. Tu musimy zejść z roweru i przejściem dla pieszych przeprowadzić rower na drugą stronę gdzie wydeptaną ścieżką jedziemy lub idziemy aż na nasyp. Nareszcie jesteśmy nad zbiornikiem Pogoria IV. Wzdłuż prowadzi asfaltowa droga dla pieszych, rowerów i rolkarzy. Powrót wg uznania.
2015-12-31 20:48:19
longway przejechał trasę Bytom Miechowice - Toszek -Pławniowice
Wycieczka do pałacu w Pławniowicach. Z Bytomia kieruję się przez Ptakowice i Wilkowice do Księżego Lasu, dalej przez Zacharzowice z widocznym po lewej stronie drewnianym kościołem św. Wawrzyńca z 1569 r dojeżdżam do Toszka. Chwila odpoczynku na zamkowym dziedzińcu i dalej czarnym szlakiem rowerowym zmierzam w kierunku zbiornika Pławniowice. Po dotarciu do zbiornika objeżdżam go od zachodniej strony (jest opcja objechania go dookoła) i docieram do pałacu w Pławniowicach. Spacerek po parku, kilka fotek pałacu i wyruszam w drogę powrotną do Bytomia. Z uwagi na pokrapiający deszczyk wybieram trasę szosową, gdzie przez Taciszów, Dzierżno, Czechowice i Zabrze docieram do domu. Dodam, że bardzo fajnie wyznaczone trasy rowerowe , widoczne oznaczenia szlaków, mapki informacyjne, wyposażone miejsca odpoczynku dla rowerzystów skłaniają do częstszego wybierania się w rejony powiatu gliwickiego.
2015-12-31 19:32:28
longway dodał i przejechał trasę Bytom - Nagłowice
Wyjeżdżamy z Bytomia drogą 911 i dalej przez centrum Piekar Śląskich dojedziemy do Świerklańca. Tam wjeżdżamy na drogę nr 78, z której dla bezpieczeństwa lepiej zjechać za Boguchwałowicami zjazdem na Warężyno. Tam na rondzie zjeżdżamy na Siewierz. W Siewierzu zajeżdżamy do ruin Zamku Siewierskiego. Stamtąd znowu kierujemy się na drogę 78. Wjeżdżamy na DK78 i kierujemy się na Zawiercie. Tą drogą ciągle jedziemy prosto przejeżdżając Porębę i Zawiercie. Na wylocie z Zawiercia Żerkowic czeka nas dosyć długi i cięższy technicznie podjazd a następnie upragniony długi zjazd ( UWAGA duże prędkości do osiągnięcia - góralem nawet 70 km/h). Dalej na zakręcie mamy stację benzynową ( warto uzupełnić płyny i siły). Jadąc dalej mamy kolejne podjazdy ( też dają w kość ale warto). Z Kroczyc zjeżdżamy do Pradeł. Odtąd trasa będzie już zdecydowanie płaska. Jadąc dalej DK 78 mijamy Szczekociny, Moskorzew, Chlewice, Jaronowice i docieramy do Nagłowic. Przed rondem skręcamy w prawo i odwiedzimy dworek Mikołaja Reja. Jak już odpoczniemy to czas poszukać noclegu - polecam na rondzie skręcić w lewo na Włoszczowę. Po drodze jest Oksa. Tam w lesie jest ośrodek biwakowy i zalew z kąpieliskiem ( stare ale z braku laku...).
2015-12-31 19:31:24
longway dodał zdjęcie do trasy Bytom - Nagłowice
2015-12-31 18:07:26
longway przejechał trasę Siemianowice Śląskie - Błędów - Ojców - Kraków
Trasę rozpoczynamy w Siemianowicach Śląskich.Kierujemy się na północny wschód w kierunku Przełajki,następnie Grodźca i Dąbrowy Górniczej. Gdy dojedziemy do zbiorników wodnych pogoria,kierujemy się na Ząbkowice-dzielnicę Dąbrowy Górniczej. Następnie kierujemy się drogą numer 790 w kierunku Ogrodzieńca. Za miejscowością Łosień,na skrzyżowaniu,wybieramy drogę na Błedów. Gdy dojeżdżamy do miejscowości Chechło warto zrobić przerwę by podziwiać pustynne krajobrazy. Dalej kierujemy się na miejscowość Klucze.W centrum miasta,na rondzie wybieramy zjazd na Jaroszowiec.Dalej kierujemy się drogą na wsie: Pazurek, Podlesie, Troks, Braciejówka, Michałówka, Jangrot. Dojeżdżamy do Trzyciąża,tam kierujemy się drogą nuemr 794 w kierunku Krakowa. W miejscowośći Wielmoża,przy stacji benzynowej wybieramy zjazd na Pieskową Skałę.Następnie udajemy się do Ojcowa gdzie możemy zregenrować nasze siły. W następnej części naszej podróży przez jakiś czas jedziemy wzdłuż brzegu prądnika.Dojeżdżamy do Januszowic.Tam kierujemy się drogą 794 prosto do Krakowa. Trasa jest wymagająca kondycyjnie i psychicznie. Na trasie znajduje się wiele wzniesień, które bardzo mocno nadwyrężają nasze mięśnie i nerwy. Niezbędnym elementem podczas tej podróży jest mapa jury Krakowsko-Częstochowskiej. Satysfakcja jednak po przejechaniu takiej trasy jest gwarantowana !
2015-12-31 17:54:46
longway dodał i przejechał trasę Bytom-Chudów-Rudy Raciborskie
Trasa rozpoczyna i kończy się w Bytomiu. Dla długodystansowców polecana na cały dzień. Kierujemy się przez Świętochłowice, Rudę Śląską Wirek i Halembę aż do ruin zamku w Chudowie ( ten etap jedziemy ulicami i szosami). Od zamku kierujemy się szlakiem w stronę Kuźni Nieborowskiej. Jadąc trochę lasem wyjeżdżamy na ulicę Chudowską a następnie Zwycięstwa w Ornontowicach. Skręcamy w Okrężną i dalej jedziemy lasem potem polami aż do przejazdu nad autostradą A1. Dalej starą hałdą KWK Knurów jedziemy do ulicy Szybowej ( obok nieczynna stacja PKP Szczygłowice). Dalej skręcamy w prawo na Zwycięstwa i lewo w Lignozy. Za osiedlem Szczygłowickim jest rozjazd dróg. Jedziemy prosto w ulicę Miarki. Tą drogą przecinamy DK 78 i jedziemy nadal prosto do Pilchowic. Tam skręcamy w drogę 921 i jedziemy do Stanicy. W Stanicy skręcamy na ulicę Dworcową. Jedziemy kilka kilometrów prosto w las. Na pierwszym wielkim skrzyżowaniu leśnych dróg skręcamy w prawo i znowu jedziemy prosto. Wyjedziemy koło zabytkowej stacji kolei wąskotorowych w Rudach. Jadąc dalej skręcamy w lewo na drogę 919, którą dojedziemy do zabytkowego Klasztoru Pocysterskiego w Rudach. Droga powrotna wg uznania.
2015-12-31 17:52:46
longway dodał zdjęcia do trasy Bytom-Chudów-Rudy Raciborskie
2015-12-31 16:30:31
longway dodał i przejechał trasę Szyndzielnia - Klimczok
Trasa rozpoczyna się od parkingu koło kolejki linowej prowadzącej na Szyndzielnię i biegnie wzdłuż szlaku. Jest poprowadzona ścieżka szutrowa dostosowana do jazdy rowerem lub terenowymi samochodami. Od schroniska na Szyndzielni jedziemy dalej szlakiem na Klimczok pod Magurą. Uwaga. Droga choć w miarę prosta to jednak wszechobecne kamienie pod kołami nie są zbytnio stabilne a za tym mogą kryć się upadki z roweru. ( WRĘCZ ZALECANY KASK).
2015-12-31 16:28:53
longway dodał zdjęcia do trasy Szyndzielnia - Klimczok
2015-12-31 16:09:09
longway przejechał trasę Bytom-Turawa-Krasiejów-Kokotek-Bytom
Z centrum Bytomia wyjeżdżamy ul. Wrocławską do Miechowic. Z ulicy Frenzla skręcamy na ul. Stolarzowicką. Następnie ulicami Rokitnicką - Ptakowicką - Górnicką dojeżdżamy do wsi Ptakowice. Teraz ulicą Reptowską kierujemy się do Wilkowic. Później przez Księży Las - Jasiona - Wojska docieramy do miejscowości Wielowieś. Ulicą Młyńską docieramy do drogi krajowej nr 901, którą jedziemy aż do miejscowości Zawadzkie. Na skrzyżowaniu obok Netto skręcamy w lewo a zaraz za torami w prawo. Alejkami przez ogródki działkowe wyjeżdżamy na leśną drogę nazwaną ul. Czarną. Tą drogą przez las dojedziemy do wsi Kowalowskie. Dalej kolejnymi wioskami przejedziemy przez Krasiejów i docieramy do Ozimka. Dalej kierujemy się do Szczedrzyk aż docieramy nad jeziora Turawy. Dla zmęczonych są tu pola namiotowe oraz kempingi. Po obowiązkowej kąpieli w którymś z trzech jezior ruszamy z powrotem do Ozimka. Następnie w Krasiejowie z tyłu za Jura Parkiem wskakujemy na niebieski szlak, a następnie zielony który prowadzi trochę chaotycznie przez leśne ścieżki. Przed Staniszczami Małymi jest super przystanek leśny przystosowany do noclegów dla turystów. Dalej jadąc szlakiem zielonym przez lasy przejeżdżamy przez kolejne leśne obozowisko drewniane nad rzeką Bziniczką. Dalej obok stawów Pluderskich przecinamy kolejne szosy nadal jadąc lasem. Na pograniczu województw Opolskie i Śląskie szlak się dziwnie gubi ale jak byśmy nie pojechali to gdzieś zawsze się dojedzie. Dalej szosą nr 11 dojedziemy do Bytomia.
2015-12-31 16:05:12
longway przejechał trasę Bytom-Turawa-Krasiejów-Kokotek-Bytom
Z centrum Bytomia wyjeżdżamy ul. Wrocławską do Miechowic. Z ulicy Frenzla skręcamy na ul. Stolarzowicką. Następnie ulicami Rokitnicką - Ptakowicką - Górnicką dojeżdżamy do wsi Ptakowice. Teraz ulicą Reptowską kierujemy się do Wilkowic. Później przez Księży Las - Jasiona - Wojska docieramy do miejscowości Wielowieś. Ulicą Młyńską docieramy do drogi krajowej nr 901, którą jedziemy aż do miejscowości Zawadzkie. Na skrzyżowaniu obok Netto skręcamy w lewo a zaraz za torami w prawo. Alejkami przez ogródki działkowe wyjeżdżamy na leśną drogę nazwaną ul. Czarną. Tą drogą przez las dojedziemy do wsi Kowalowskie. Dalej kolejnymi wioskami przejedziemy przez Krasiejów i docieramy do Ozimka. Dalej kierujemy się do Szczedrzyk aż docieramy nad jeziora Turawy. Dla zmęczonych są tu pola namiotowe oraz kempingi. Po obowiązkowej kąpieli w którymś z trzech jezior ruszamy z powrotem do Ozimka. Następnie w Krasiejowie z tyłu za Jura Parkiem wskakujemy na niebieski szlak, a następnie zielony który prowadzi trochę chaotycznie przez leśne ścieżki. Przed Staniszczami Małymi jest super przystanek leśny przystosowany do noclegów dla turystów. Dalej jadąc szlakiem zielonym przez lasy przejeżdżamy przez kolejne leśne obozowisko drewniane nad rzeką Bziniczką. Dalej obok stawów Pluderskich przecinamy kolejne szosy nadal jadąc lasem. Na pograniczu województw Opolskie i Śląskie szlak się dziwnie gubi ale jak byśmy nie pojechali to gdzieś zawsze się dojedzie. Dalej szosą nr 11 dojedziemy do Bytomia.