Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
dave8881

dave8881

Hmm.... co by tu o sobie napisać?
52.2
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2016-06-28 16:45:42
dave8881 planuje przejechać trasę Grabówek - Chylonia
2016-06-27 13:56:38
dave8881 przejechał trasę Góra Donas - Orłowo - Wzgórze Św. Maksymiliana
Ruszamy z parkingu przy ul. Morskiej na wysokości dworca Gdynia Główna. Jedziemy pod górę ul. Wolności gdzie na jej końcu skręcamy w lewo i wjeżdżamy do lasu. teraz trzymamy się niebieskiego szlaku rowerowego i głównej drogi i jedziemy w kierunku Chwarzna. Przecinamy ul. Chwarznieńską i dalej trzymamy się niebieskiego szlaku rowerowego. Na kolejnych dwóch rozwidleniach skręcamy w prawo i dojeżdżamy do przejazdu pod obwodnicą. Za przejazdem skręcamy w lewo i trzymając się żółtego szlaku pieszego dojeżdżamy do ul. Wiczlińskiej, którą przecinamy i jedziemy dalej szlakiem żółtym. Następnie musimy przeprawić się prowizorycznym mostkiem przez rzeczkę Kaczą i wyjeżdżamy na obrzeża dzielnicy Dąbrowa. Jedziemy dalej piaskowymi drogami trzymając się żółtego szlaku do Góry Donas. Po drodze mijamy cmentarzyk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Po przejechaniu cmentarza zostało już kilkaset metrów do szczytu. Na szczycie Góry Donas znajduje się wieża widokowo - telekomunikacyjna. Wstęp na wieże jest bezpłatny. Ze szczytu zjeżdżamy szeroką drogą do ul Miętowej potem do Nowowiczlińskiej, Chwaszczyńskiej i dalej Wielkopolską jedziemy w kierunku Centrum Gdyni. Na wysokości stacji Trzy Korony skręcamy w prawo w ul. Spokojną i jedziemy asfaltem prosto do końca, następnie drogami gruntowymi dojeżdżamy do drugiej wierzy widokowej (wstęp bezpłatny). Po obejrzeniu widoków z wieży kierujemy się do Orłowa. Z lasu wyjeżdżamy na wysokości CH KLIF. Następnie Al. Zwycięstwa ul. Stryjską, Łużycką, Sportową i Wileńską docieramy do CH Wzgórze gdzie na jego zapleczu wjeżdżamy do lasu i jadąc ostro pod górę docieramy do trzeciej wieży. Niestety wieża jest w fatalnym stanie i wchodzenie na nią jest bardzo niebezpieczne. Następnie zjeżdżamy do ul. Kieleckiej którą dojeżdżamy do do dworca Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana. Tutaj możemy zakończyć naszą wycieczkę.