Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
bb

bebedil

Jaworze
Hmm.... co by tu o sobie napisać?
870.6
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2013-11-28 21:15:30
2013-08-21 18:30:32
2013-08-21 16:10:04
bebedil przejechał trasę Z Żywca na Skrzyczne
Dzisiejsza trasa będzie należała do tych trudniejszych. Dlaczego? Bo aby wyjechać na szczyt Skrzycznego musimy spędzić około 2 godzin na ostrym pedałowaniu. Zaczynamy w Żywcu, skąd kierujemy się na południe w stronę browaru żywieckiego. Zaraz za nim odbijamy na rondzie w prawo i jedziemy ulicą Leśnianka aż do Ostrego. Droga wiedzie spokojnie, lekko wznosząc się. W Ostrym na skrzyżowaniu jedziemy prosto, w stronę leśniczówki. Po minięciu z prawej strony hotelu wjeżdżamy na drogę rowerową. Teraz przed nami ostatnie kilometry sielanki. Jedziemy lasem, wzdłuż rzeki. Na rozwidleniu jedziemy w prawo. Mijamy po lewej pola kempingowe i leśniczówki. W miejscu składowania wyciętych drzew musimy ostro zacząć pedałować. Skręcamy na dużym rozwidleniu w prawo. Droga wiedzie cały czas asfaltem, więc nie powinno być problemów z orientacją. Trasa zaczyna się ostro wznosić, jednocześnie ukazując piękno okolicznych gór i lasów. Po około 4 km ostrego pedałowania, prawie na szczycie, znajdziemy ostatni rozjazd. Ciężko go zauważyć, dlatego musimy być czujni. Na szczęście widać zza drzew czerwono-biały maszt telewizyjny znajdujący się na szczycie góry. Jest on idealnym punktem orientacyjnym, gdyż właśnie tam musimy trafić. Przed nami ostanie metry podjazdu. Zza drzew wyłania się polana, która oznajmia nam koniec wysiłku. Jesteśmy na szczycie.
2013-08-21 16:10:04
bebedil planuje przejechać trasę Z Żywca na Skrzyczne
2013-08-21 16:10:04
bebedil przejechał trasę Andrychów - Porąbka
Ekstremalna i wymagająca trasa prowadząca wzdłuż jez. Żywieckiego. Wyjeżdżamy z Andrychowa i kierujemy się na Kocierz. Droga wije się między domami, a po paru minutach jazdy widzimy przed sobą sporą górę i nie ma wyjścia- trzeba na nią wyjechać. Po 4km ostrego podjazdu docieramy na szczyt, skąd jest świetna panorama pobliskich miejscowości. Teraz czeka nas zjazd. Tutaj należy zachować szczególną rozwagę ze względu na krętą drogę i śladowe ubytki w asfalcie. Gdy skończymy zjeżdżać wciąż kierujemy się drogą nr 781 aż do skrzyżowania z drogą nr 946. Tam wybieramy wariant na Żywiec i po krótkiej jeździe w cieniu drzew wyłania się przed naszymi oczyma widok jeziora Żywieckiego. Dojeżdżamy do niego i jedziemy drogą prowadzącą prawie po jego brzegu. Przejeżdżamy przez zaporę. Jedziemy jeszcze kawałek wzdłuż brzegu i wjeżdżamy do Porąbki. Tam szukamy skrętu na Targanice. Droga co chwilę lekko się wznosi i opada, wciąż dają nam o sobie znać dziury w jezdni. Po ok. 8km droga skręca w lewo i zaczyna się następny stromy podjazd. Jest on dużo krótszy od tego na Kocierz, jednak jest bardziej stromy. Ma on około 1km długości. Po jego pokonaniu następuje już tylko zjazd do Targanic i tam kończymy wycieczkę.