Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
Novack

Novack

Rower to moja pasja i sposób na aktywne spędzanie czasu. Od wielu lat zawsze jest ze mną na urlopie. Zwiedzam, podziwiam, oglądam.
127.6
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2015-02-10 13:40:40
Novack przejechał trasę Wschodnia część polskiego wybrzeża
Witam dziś prezentuję trasę biegnącą nad samym brzegiem "naszego" morza, od miejsca ujścia przez Mierzeję Wiślaną niemal do jej końca. Już samo położenie tej trasy zachęca do jej zwiedzenia. Jest to również zdecydowanie coś dla fanów klimatu nadmorskiego:) Średnia szerokość Mierzei Wiślanej to nieco ponad 1km. Początek trasy umieściłem przy ujściu Wisły w Mikoszewie. Naturalnie w każdej chwili możemy skoczyć na plażę. Trasa moja jednak prowadzi drogą 501, która oddzielona jest od morza pasmem lasu. Nawierzchnia drogi dobra. Jedziemy przez Mikoszewo, tu czeka nas fragment trasy prowadzący lasem. Las się kończy, zaczyna się miejscowość Jantar, tu będzie rozjazd dróg- możemy jechać prosto lub w prawo, w zależności od humoru (nie ma to większego znaczenia). Jedziemy przez Janoszyno, Stegnę. W Sztutowie trzymamy się drogi 501- czeka nas skręt w lewo na skrzyżowaniu głównym w tym miasteczku. Drogą tą będziemy jechać, aż naszym oczom ukarze się krajobraz Zalewu Wiślanego. Do tej pory z drogi widzieliśmy tylko las, łąki, zabudowę miejscowości. Teraz będziemy podążać mając po lewej ręce las, po prawej natomiast nasz zalew. Klimat jest tu bardzo przyjemny. Powietrze rześkie- połączenie klimatu nadmorskiego i dużej ilości drzew a więc walory przyrodnicze. Mijamy ok 6km taką właśnie trasą. Potem wjeżdżamy w las- jedziemy nim ok 10km. Dojeżdżamy do Krynicy Morskiej, niewątpliwie uroczego miasteczka. Teraz pozostał kawałek trasy dla tych ciekawskich:) Można jechać tą trasą aż do końca drogi utwardzonej. Potem zostają już tylko leśne. Dotrzeć można naturalnie do samej granicy. Polecam tą naprawdę wyjątkową trasę:)
2015-02-08 15:53:50
Novack przejechał trasę Ujście Wisły
Podczas wakacji w Stegnie Gd. zrobiliśmy kilka wycieczek, aby poznać okolice. Tego dnia wyjechaliśmy ze Stegny przez Jantar i dalej ścieżką, wzdłuż plaży do Mikoszewa. Tutaj znajduje się ujście Wisły do Bałtyku. Dalej już pieszo, wybrałem się na cypel kończący plażę. Następnie pojechaliśmy obejrzeć prom na Wiśle. Kolejny etap tej wycieczki, to już powrót, główną drogą do Stegny Gdańskiej
2015-02-08 15:21:56
Novack planuje przejechać trasę Wokół jeziora Goczałkowickiego
2015-02-08 15:21:55
Novack dodał komentarz do trasy Zalew Przeczycko - Siewierski
Zaczyna w Mysłowicach przy ul. Katowickiej i zjeżdżamy ul. Obrzeżną Północą w dół. Jadąc koło giełdy samochodowej na najbliższym rondzie skręcamy w lewo i wjeżdżamy do Sosnowca. Na kolejnym rondzie skręcamy w prawo na ul. 1 maja i spokojnie dojeżdżamy do następnego ronda. Skręcamy w prawo i ul. Narutowicza jedziemy prosto, przecinając górą wiadukt. Ul. Staszica dojeżdżamy do przejazdu kolejowe za którym skręcamy prosto i kierujemy się na Będzin. Dojeżdżamy ul. Kościuszki do zajezdni autobusowej przy której na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w ul. 11 listopada i jedziemy nią aż do zamku. Na skrzyżowaniu z drogą 910 skręcamy w lewo a następnie w prawo w ul. Świerczewskiego. Teraz ciągle prosto jedziemy, aż do skrzyżowania w Sarnowie, na którym skręcamy w lewo i przecinamy DK86. Dojeżdżamy do najbliższego skrzyżowania na Malinowice i skręcamy w prawo. Jedziemy przez Malinowice i za rzeką skręcamy w prawo na pierwszym skrzyżowaniu na Dąbie. Teraz czeka nas kilka podjazdów zanim dojedziemy do Toporowic, tutaj skręcamy w prawo i po niedługim czasie powinniśmy przejechać wiaduktem nad trasą S1, chwila kręcenia i na skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Przeczyce. Po przejechania skrzyżowania na Targoszyce skręcamy w prawo i kierujemy się nad zaporę na zalewie. Prowadzi tutaj kilka dróżek którymi dotrzemy pod zaporę. Zapora stanowi idealny punkt widokowy. Zalew stanowi bardzo krajobrazowy pejzaż. Jest to także miejsce turystyczno-rekreacyjne.