Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
Monika1976

Monika1976

Hmm.... co by tu o sobie napisać?
56.6
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2017-06-13 15:30:08
Monika1976 przejechał trasę na Chełmiec
Trasa nie jest trudna technicznie, jednak bardzo wymagająca kondycyjnie. Wiedzie w 90 procentach nawierzchnią szutrową, a w dziesięciu procentach asfaltem. Składa się ona z dwóch głównych elementów: wyczerpującego, ośmiokilometrowego podjazdu na szczyt Chełmca, oraz zjazdu z tego szczytu. Trasa poprowadzona jest szeroką szutrową drogą leśną wokół góry. Uwaga! Należy zachować ostrożność i odpowiednią prędkość podczas zjazdu, ponieważ luźna nawierzchnia powoduje uślizgi. PRZEBIEG TRASY: Trasa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Ratuszowej. Mijamy obiekt OSiR, poczym skręcamy w prawo w ulice Piasta i po ok. 1 km mijamy budynek Leśnictwa Biały Kamień i szlaban. Dalej jedziemy asfaltem, który po ok. 1 km zmienia się w szeroką szutrową drogę leśną, która prowadzi nas na sam szczyt. Rozpoczynając zjazd musimy wrócić się do rozejścia szlaków niebieskiego i zielonego. Skręcamy w lewo i zjeżdżamy, aż do Rosochatki. Następnie zjeżdżamy przez las do drogi, na której rozpoczyna się pętla. Pozostałe dwa kilometry do końca trasy pokrywają się.
2017-06-13 15:25:29
Monika1976 przejechał trasę Trasa wokół Książa
Najłatwiejsza z wałbrzyskich tras, prawie cała biegnie drogami szutrowymi i leśnymi, niewielki fragment tzw. kocimi łbami w Pełcznicy. Trasa bardzo ciekawa pod względem widokowym, oraz atrakcyjna turystycznie (Zamek Książ, Zamek Cisy, zabytkowa aleja kasztanów, Kościół Świętej Anny, Grób Generała Józefa Benedykta Łączyńskiego), na trasie znajduje się tylko jeden techniczny zjazd/podjazd, jednak jest on bardzo krótki (70m.) i kolarze dysponujący słabszą techniką mogą ten fragment pokonać z rowerem na plecach.