Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
Aljilwah666

Aljilwah666

Hmm.... co by tu o sobie napisać?
96.8
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2018-09-12 19:12:41
Aljilwah666 przejechał trasę z Jeleniej Góry na Przełęcz Karkonoską
Zdobywamy Przełęcz Karkonoską, czyli najtrudniejszy szosowy podjazd w Polsce. Wspinaczkę zaczynamy w Podzamczu na wysokości ok. 350 metrów, a kończymy na Przełęczy - 1198m, czyli prawie 850m na 13,5km. Podjazd wymagający dużego samozaparcia szczególnie dla "szosowców", ponieważ niektóre nachylenia przerażają. Z centrum Jeleniej Góry kierujemy się przez Cieplice Zdrój do Sobieszowa. Tam na głównym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Podgórzyna i Karpacza. Po prawej stronie mijamy Zamek Chojnik. My w Podzamczu skręcamy w prawo i zaczynamy pierwszy mocniejszy podjazd tej trasy. Droga trawersuje górę Chełm i prowadzi przez Zachełmie. Po zdobyciu Przełęczy Zachełmskiej przyjemnym zjazdem docieramy do Przesieki. Tu rozpoczynamy około 8-kilometrową wspinaczkę na szczyt Grzbietu Karkonoszy. Najpierw przez Przesiekę, a obok Ośrodka Wypoczynkowego "Chybotek" wjeżdżamy do lasu. Po około kilometrze mamy do pokonania kilkadziesiąt metrów o bardzo silnym nachyleniu (około 22%). Docieramy do skrzyżowania z Drogą Sudecką, na którym jedziemy prosto w kierunku przełęczy. Najpierw bardzo strome kilkaset metrów, potem około 1,5-kilometrowe "wypłaszczenie" o średnim nachyleniu 12% i końcowe metry po wyjeździe z lasu także bardzo strome. Na Przełęczy znajduje się kilka czeskich schronisk i polskie "Odrodzenie". Jest możliwość zjazdu do Szpindlerowego Młyna. My kierujemy się tą samą drogą do skrzyżowania z Drogą Sudecką. Na stromych odcinkach należy bardzo uważać na przegrzewające się hamulce i wyboistą nawierzchnię. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i zjeżdżamy do Borowic. Tu na skrzyżowaniu skręcamy w lewo (w prawo droga prowadzi do Karpacza) i bardzo przyjemnym zjazdem dojeżdżamy do Przesieki i Podgórzyna. Obok Stawów Podgórzyńskich skręcamy w prawo i ulicą Podgórzyńską docieramy z powrotem do Cieplic i dalej do centrum Jeleniej Góry.