Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
Rafał Pietruszka

Rafał Pietruszka

Hmm.... co by tu o sobie napisać?
54.6
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2015-10-06 06:06:26
Rafał Pietruszka przejechał trasę Rudy - Nędza
Trasa Rudy Nędza pełna jest niespodzianek. Startujemy z miejsca dogodnego dla zmotoryzowanych, czyli parking w Rudach przy zamku. Kierujemy się szlakiem czerwonym w stronę Raciborza. Szlaku trzymamy się, aż do Nędzy. Na tym odcinku trasy szczególnie polecam piękną aleję lipową prowadzącą do atrakcji numer dwa, zabytkowej leśniczówki Wildek. Dalej kierujemy się w stronę następnej leśniczówki, Krasiejów. Około 400m od leśniczówki mijamy zakątek, który upodobały sobie Bobry. Zbliżając się do Nędzy przejeżdżamy przez największą w Europie szkółkę kontenerową. Uwaga w Nędzy obok kościoła szlak skręca w prawo, ale my jedziemy prosto jeszcze około 110m i skręcamy w lewo. Następne 1380m prosto aż dojedziemy do mostku przy stawach hodowlanych i skręcamy w lewo a następnie znów w lewo (na łuku) w las wąską ścieżką aż dotrzemy do rzeki Suminy. Jedziemy piękną ścieżką w górę rzeki pięknymi meandrami. Ścieżka podnosi nam trochę adrenalinę. Warto odpocząć nad wodą tym bardziej, że miejsc jest tu sporo. Pod koniec tego pięknego odcinka mijamy stary most. Kiedyś tędy biegły tory kolejki wąskotorowej, torów już niema a i most trochę ucierpiał od złomiarzy. Następne atrakcje przed nami. Ruszamy w kierunku Górek Śląskich, ale zaraz za skrzyżowaniem w lesie skręcamy w lewo w utwardzoną białym kamieniem drogę, ona zaprowadzi nas do alei dębowej w Górkach Śląskich zwaną Dambowo Galyj. Wyjeżdżając z lasu skręcamy w lewo i aleją dębową, która prowadzi wzdłuż lasu znów wjeżdżamy w las. Następny nasz cel to miejsce odpoczynku Hubertus. Od alei dębowej jedziemy cały czas prosto około 2,9km aż do skrzyżowania z drogą Hubertusową. Skręcamy w prawo i dojeżdżamy do skrzyżowania na wzniesieniu (z boku stoi pień dębu wysokości około 2m) i skręcamy w lewo do jeziorka Hubertus. Wypoczęci wracamy na drogę Hubertusową i jedziemy nią dalej. Skręcamy w lewo dopiero w drogę Zwonowską i rozpędzamy się z górki wjeżdżając do Rud. Miłej wycieczki!