Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
Jacek Stasiak

Jacek Stasiak

Hmm.... co by tu o sobie napisać?
44.8
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2017-03-18 07:15:57
Jacek Stasiak przejechał trasę Bory Tucholskie
Na wycieczkę wyruszamy z jedynego ronda w miejscowości Charzykowy. Po przejechaniu około 300 metrów skręcamy w prawo pod górkę (po prawej budynek szkoły). Ze szczytu wzniesienia roztacza się piękny widok na Charzykowy i Jezioro Charzykowskie. Zjeżdżamy do Chojniczek. Tam skręcamy na poprzecznej drodze w lewo i po chwili w prawo pod górkę (tu po prawej dawny dworek szlachecki i zabudowania folwarku). Jedziemy wąskim asfaltem do momentu aż po lewej zobaczymy stary cmentarz. Skręcamy tu w prawo i w dół do Jarcewa. Można tam obejrzeć kolejny dworek z parkiem (jest to teren prywatny dobrze więc zapytać o możliwość zwiedzenia). Wyjeżdżamy ponownie na wąski asfalt i jedziemy w prawo aż do linii kolejowej. Przejedziemy ją i zaraz skręcamy w lewo. Po chwili wjedziemy do lasu i jadąc fajnym asfaltem dojedziemy do Klosnowa. Tam po lewej znajduje się wyłuszczarnia nasion. Można podjechać i zobaczyć. W Klosnowie napotkamy zielony i niebieski szlaki rowerowe. My jedziemy niebieskim szutrową drogą przez park narodowy Bory Tucholskie. Przejeżdżając między jeziorami (niektórymi całkowicie niedostępne dla turystów) dojedziemy do miejscowości Drzewicz na drogę nr 236. Przed nami piękny widok na Jezioro Łąckie. Jedziemy tą drogą w lewo do Swornychgaci. Warto tam wstąpić do kościoła (po prawej - wyjaśniają tam ciekawą nazwę tej miejscowości). Można też zatrzymać się i coś przegryźć. Następnie jedziemy dalej tą drogą do miejscowości Chociński Młyn (po lewej ciekawa chata - dawny młyn). Tuz za tym domkiem skręcamy w lewo i jadąc cały czas prosto dojedziemy do Małych Swornychgaci. Przejedziemy groblą między jeziorami i asfaltem wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Charzykowskiego dojedziemy do punktu początkowego naszej wycieczki w Charzykowych.Na trasie napotkamy dworki szlacheckie, jeziora, piękne lasy parku narodowego, dobrze utrzymane szlaki rowerowe.