Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
~k.leszczynska

~k.leszczynska

Hmm.... co by tu o sobie napisać?
608.8
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2017-08-29 16:47:09
2017-08-29 16:43:03
~k.leszczynska przejechał trasę Białoruska część Puszczy Białowieskiej
Bardzo przyjemna trasa, cały czas drogi asfaltowe (pierwsze 9 km to drogi publiczne o znikomym ruchu samochodowym, pozostałe to drogi Parku Narodowego z samochodami mieszkańców i obsługi). Lasy wydają się mniej dzikie, bardziej zagospodarowane. Uwagi dotyczące formalności: 1. Bardzo uważnie wypełnić wniosek o przepustkę - musi być co do litery zgodny z paszportem (w szczególności oba imiona jeżeli takowe są wpisane do paszportu) 2. Do przejścia można dojechać samochodem ale trzeba go pozostawić na drodze w lesie przed punktem odpraw - znajdujący się tam parking nie jest udostępniony turystom; 3. Po stronie białoruskiej brak jakiejkolwiek infrastruktury turystycznej poza punktem informacyjnym Parku (gdzie należy wykupić bilety). Nie ma bankomaty, sklepu, punktu wymiany walut itp. 4. Ruch samochodowy bardzo mały, nawet na drogach publicznych.
2017-08-29 16:27:40
~k.leszczynska dodał zdjęcia do trasy Czeremcha - Białowieża
2017-08-29 16:21:26
~k.leszczynska przejechał trasę Czeremcha - Białowieża
Pierwsza wycieczka rowerowa z noclegiem:) Podróż pociągiem z Warszawy do Czeremchy. Stamtąd na rowerze, początkowo po szosie przez wsie. Od Wólki Terechowskiej do Białej Straży droga gruntowa, ale utwardzona. Następnie do Topiła droga asfaltowa, później już droga przez las aż do drogi wojewódzkiej (około 20km) Trasa łatwa, ale uwaga na dwie rzeczy: Po pierwsze - ewentualny odpoczynek należy planować przed Topiłem, później droga przez las pełen owadów - nie można się zatrzymać nawet na chwilkę, bo tną od razu. Po drugie - kontrole Straży Granicznej - na początku trasa prowadzi wzdłuż granicy z Białorusią, strażnicy spisują każdego, żeby się zabezpieczyć przed nielegalnym przekraczaniem granicy. Nocleg w Białowieży, następnego dnia powrót trasą do Hajnówki, stamtąd pociąg do Siedlec, a stamtąd do Warszawy. :)
2016-08-13 20:38:48
~k.leszczynska przejechał trasę Gdynia - Władysławowo - Hel
Świetna trasa rowerowa na jeden dzionek prowadząca z serca Gdyni (Dworzec PKP Gdynia Główna) przez okoliczne wioski. Droga częściowo drogami asfaltowymi, a w większości drogami gruntowymi i rowerowym szlakiem przez Puck, Władysławowo, aż po sam Hel. Najlepiej wyruszyć rowerkiem z samego rana, aby móc spokojnie zobaczyć wszystkie atrakcje będące na trasie przejazdu i na koniec dnia mieć czas na dłuższy odpoczynek w zaciszu uroczej plaży na Helu. Powrót do Gdyni możemy zaplanować pociągiem "rowerowym" (specjalny wagon rowerowy doczepiony przez PKP do składu), lub też tramwajem wodnym prosto do 3-miasta. Na trasie przejazdu wiele atrakcji, ścieżki dydaktyczne, liczne fortyfikacje, małe zameczki, kościoły i same piękne widoki .... P O L E C A M
2016-08-13 20:25:17
~k.leszczynska przejechał trasę Hel-Władysławowo
Przyjemna trasa po tym jak się nie zmieściliśmy do pociągu w środku sezonu :)
2015-07-31 15:50:02