Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
Masz sugestie lub uwagi? Zgłoś do nas!

Dziwnów - Wolin - Dziwnów

~66.39 km 7Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras

Planują (7)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Start w Dziwnowie. Kierujemy się do Międzywodzia drogą rowerową R-10. Następnie tak jak prowadzi R-10 skręcamy w kierunku Wolina. Droga rowerowa biegnie obok szosy, co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Drogą tą dojeżdżamy do Sierosławia, gdzie R-10 skręca do Kołczewa, a tu trzeba jechać dalej w kierunku Wolina. Już z daleka widać fermę wiatrową pod Wolinem. W Wolinie przejeżdżamy starym mostem obrotowym, z którego widać wioskę wikingów. Dalej jedziemy drogą prowadzącą do Kamienia Pomorskiego przez Laskę, Sibin, Kukułowo, Dusin, Skarchowo, Jaroszewo i Michałowo do Kamienia Pomorskiego. Tu warte zwiedzenia w będąca w budowie maruna żeglarska, wieża, w której mieści się Muzeum kamienia i katedra gdzie odbywają się koncerty organowe. Dalej droga prowadzi przez Dziwnówek do Dziwnowa. Są tu ścieżki rowerowe, ale w strasznym stanie, bo w budowie. W Dziwnowie piękną promenadą nadmorską do miejsca startu na Os. Rybackim na kemping Ekocamp.
reklama

Komentarze (5)

Średnia ocena trasy: 4.5
(niewymagane)
super
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo miła traska w większości po ścieżkach rowerowych więc bezpieczna.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
A kiedy planujesz przejechać podaną trasę ? Ja będę od jutra w Miedzywodziu.
Stopień trudności:
Trasa dobra. Dużo po drodze rowerowej R10, pozostała część po asfalcie. Atrakcji kilka, np. most obrotowy w Wolinie, czy też wioska wikingów.
Stopień trudności:
Planuję przejechać trasę któregoś dnia, w przerwie między innymi atrakcjami tego wyjazdu, nie przez te pięć dni.

Pobliskie trasy